Istniejemy od 1982

Nasza działalność


Wytwórnia Naturalnych Białek „PROTEINA” funkcjonuje na rynku surowców kosmetycznych od 9 lutego 1982 r. Na początku zajmowaliśmy się wyłącznie produkcją rozpuszczalnego kolagenu – aktywnego składnika stosowanego w preparatach kosmetycznych. Zdobyte doświadczenie i zaufanie naszych klientów, poparte znajomością rynku i perspektywami rozwoju, zadecydowały o poszerzeniu naszej oferty sprzedaży. Wyrazem tego było wprowadzenie w kolejnych latach do produkcji pozostałych naturalnych białek włóknistych, wchodzących w skład ludzkiej skóry i włosów – tj. elastyny i keratyny. Ostatnim ogniwem zamykającym grupę białek włóknistych występujących w świecie żywych organizmów było opracowanie technologii i wdrożenie do produkcji białka jedwabiu naturalnego. Jednocześnie, wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów, udoskonalaliśmy jakość wcześniej wdrożonych wyrobów.
Od początku swojego istnienia, nasza firma utrzymuje ten sam profil produkcji specjalizując się w wytwarzaniu białek włóknistych pochodzenia zwierzęcego w postaci naturalnej i zhydrolizowanej. Obecnie jesteśmy jedynym w Polsce producentem wszystkich naturalnych białek włóknistych - biologicznie czynnych składników, które dodane do preparatów kosmetycznych i wyrobów chemii gospodarczej nie tylko opóźniają i łagodzą efekty starzenia się skóry, ale również pełnią funkcje regenerująco - pielęgnacyjne.

W okresie ponad dwudziestopięcioletniego istnienia wyposażyliśmy zakład w odpowiednią aparaturę gwarantującą bezpieczną i wolną od zagrożeń mikrobiologicznych produkcję naturalnych białek.

Dla potwierdzenia wysokiej jakości wyrobów, naszej pracy oraz ciągłego ich doskonalenia zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami naszych klientów, wdrożyliśmy i od 2004roku utrzymujemy System Zarządzania Jakością zgodny z ISO 9001:2015-10.

Dziś wiemy, że nasze wybory były trafne, czego dowodem jest ciągły rozwój firmy gwarantujący zarówno nam jak i naszym klientom solidność, pewność i zaufanie na przyszłość.

Od 1986r. „PROTEINA” działa jako polska firma rodzinna w formie spółki cywilnej ze 100% własnym kapitałem.

Nadrzędnym celem działalności naszej firmy jest:

Zadowolenie Klienta poprzez zapewnienie wysokiej jakości naszych wyrobów oraz uzyskanie i utrzymanie zaufania do naszej firmy.

PROTEINA Wytwórnia Naturalnych Białek
91-480 Łódź, ul. Bzowa 2
tel.: 42 656-33-51;  42 617-16-74
fax: 42 617-15-79

tel. kom.: 602 58-54-44, 502 23-20-02
e-mail: proteina@proteina.pl
e-mail: proteina@proteina.com.pl