Istniejemy od 1982

Keratyna


Nazwa wg INCI Hydrolyzed Keratin
Numer CAS 69430-36-0
Numer EINECS 274-001-1
Opis Hydrolizat keratyny o wysokiej zawartości cystyny, otrzymywany z wełny owczej.
Zastosowanie Biologicznie czynny składnik kosmetyków do włosów, paznokci i ciała oraz wyrobów chemii gospodarczej; Aktywny, naturalny składnik  profesjonalnych preparatów fryzjerskich
Funkcje wg Colipa czynnik antystatyczny;
substancja nawilżająca
Nazwy i formy handlowe

Hydrolizat Keratyny - w roztworze

Hydrolizat Keratyny - proszek

 

KERATYNA

Keratyna jest białkiem włóknistym naskórka i jego produktów takich jak włosy i paznokcie. Jest białkiem nierozpuszczalnym, różniącym się od innych protein zawartością cystyny a więc i siarki. Keratyna w postaci hydrolizatów rozpuszczalnych w wodzie, znajduje szerokie zastosowanie w preparatach:

Do włosów Hydrolizaty keratyny, poprzez wbudowywanie się ich cząsteczek w uszkodzone miejsca osłonek włosów uzupełniają niedobór naturalnych składników budujących strukturę włosa. Dzięki takiemu działaniu, włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu i w sposób zauważalny zwiększa się ich objętość, przywraca połysk i zdrowy wygląd . Ta cecha hydrolizatów keratyny jest wykorzystywana w produkcji preparatów o działaniu silnie regenerującym ( preparaty do włosów słabych, zniszczonych, przesuszonych i łamliwych). Natomiast poprzez wytwarzanie koloidów ochronnych, hydrolizaty keratyny zabezpieczają włosy przed szkodliwym działaniem środków utleniających /farby, rozjaśniacze do włosów/ i redukujących /trwałe ondulacje/. Zastosowanie hydrolizatów keratyny w preparatach do regenerowania i pielęgnowania włosów pozwala utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry i włosów a dzięki zawartości siarki, która korzystnie oddziaływuje na skórę likwidując jej stany zapalne mogą być z powodzeniem stosowane w szamponach i preparatach przeciw - łupieżowych.. Keratyna posiada silne własności pianotwórcze i dlatego jest zalecana do produkcji wszelkiego typu preparatów w formie pianki ( balsamy, lakiery i farby do włosów, płyny do trwałej ondulacji, preparaty do/po goleniu)

Do paznokci Hydrolizaty keratyny regenerują strukturę uszkodzonej płytki paznokciowej i powodują jej utwardzenie i wzmocnienie, zapobiegają łamaniu się i rozdwajaniu paznokci. Szczególnie zalecany do produkcji odżywek do paznokci:

  • żółtych z przebarwieniami,
  • zniszczonych i rozdwajających się,
  • cienkich i skłonnych do pękania,
  • łamliwych,
  • z wysuszonym i pękającym naskórkiem,
  • oraz preparatów maskujących nierówności paznokcia i stanowiących podkład pod emalię.

Zastosowanie:

Odżywki i lakiery do włosów oraz paznokci, Płyny do kąpieli, płyny po goleniu, Szampony i preparaty p/łupieżowe, Preparaty do stylizacji włosów, Płyny do trwałej ondulacji i rozjaśniania włosów, Preparaty w formie pianki, Odżywki regenerujące do włosów ( typu "włos w płynie"), Kremy do rąk i paznokci

PROTEINA Wytwórnia Naturalnych Białek
91-480 Łódź, ul. Bzowa 2
tel.: 42 656-33-51;  42 617-16-74
fax: 42 617-15-79

tel. kom.: 602 58-54-44, 502 23-20-02
e-mail: proteina@proteina.pl
e-mail: proteina@proteina.com.pl