Istniejemy od 1982

Elastyna


Nazwa wg INCI Hydrolyzed Elastin
Numer CAS 91080-18-1
Numer EINECS 293-509-4
Opis Rozpuszczalny hydrolizat elastyny zawierający wolne aminokwasy i peptydy o masach cząsteczkowych od 400 do 40 000 daltonów oraz mukopolisacharydy - naturalne składniki tkanki łącznej (m.in. kwas hialuronowy).
Zastosowanie biologicznie czynny składnik kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej;
Funkcje wg Colipa czynnik antystatyczny;
substancja filmotwórcza,
substancja nawilżająca
Nazwy i formy handlowe 10% Elastyna w roztworze buforowym;
30% Elastyna w roztworze alkoholowym;
Elastyna w proszku

 

ELASTYNA

Elastyna jest białkiem włóknistym, występującym wspólnie z kolagenem w tkance łącznej organizmów żywych. Dzięki ciągliwości i sprężystości swoich włókien, zapewnia skórze pożądaną elastyczność. Organizm ludzki produkuje włókna elastynowe tylko do 25 roku życia, natomiast całkowity zanik następuje w wieku 40 – 50 lat. W wyniku tych niekorzystnych zmian skóra traci swoją świeżość i elastyczność, staje się sucha i pomarszczona.

Fizjologicznego procesu starzenia się skóry nie można zahamować, ale przez stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych zawierających elastynę a jeszcze korzystniej elastynę z kolagenem możemy uzyskać widoczne efekty właściwego nawilżenia skóry. Hydrolizaty elastyny w roztworze alkoholowym łatwo wprowadzają się do wodnych i wodno-alkoholowych preparatów do pielęgnacji skóry. Są doskonałym dodatkiem do toników, płynów i balsamów po goleniu nadając im własności wygładzające i kondycjonujące. Dzięki swojej kompatybilności z rozpuszczalnikami lipidowymi i wodnymi, łatwo przenikają do skóry wpływając na jej uelastycznienie i wygładzenie zmarszczek oraz przyczyniają się do poprawy witalności skóry. Korzystne i celowe jest stosowanie w preparatach do pielęgnacji skóry połączenia elastyny z kolagenem w celu dodatkowego zapewnienia skórze właściwego jej nawilżenia i utrzymania stałej równowagi wodno-tłuszczowej.

Hydrolizaty elastyny, zawierające wolne aminokwasy i peptydy o masach cząsteczkowych od 400 do 40 000 daltonów oraz mukopolisacharydy - naturalne składniki tkanki łącznej ( m.in. kwas hialuronowy), znajdują również szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów. Posiadają zdolność pobudzania porostu włosów, poprawiają chwyt nadając im jednocześnie jedwabistą miękkość, chronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych oraz, jak wykazały liczne badania, wyraźnie powstrzymują zdolność alkalicznego pęcznienia włosów.

Hydrolizaty elastyny znajdują zastosowanie także w kosmetyce upiększającej. W produkcji lakierów i odżywek do paznokci - dodatek elastyny ochrania paznokieć przed negatywnym oddziaływaniem detergentów i powoduje nie tylko zmniejszenie łamliwości paznokci oraz uelastycznienie płytki paznokciowej, ale również sprawia, że nakładana warstwa lakieru jest bardziej elastyczna, lepiej utrzymuje się na płytce paznokciowej i zanika efektu "odpryskiwania" lakieru.

W tuszach - sproszkowany hydrolizat elastyny wydłuża i pogrubia rzęsy, nadaje im połysk oraz elastyczność.

Zastosowanie:

Kremy, mleczka, lotiony, Balsamy do ciała i włosów, Płyny do kąpieli, Szampony, Mydła w płynie, Toniki do twarzy, Płyny i balsamy po goleniu, Tusze do rzęs, cienie i pudry, Lakiery i odżywki do włosów, Lakiery i odżywki do paznokci

PROTEINA Wytwórnia Naturalnych Białek
91-480 Łódź, ul. Bzowa 2
tel.: 42 656-33-51;  42 617-16-74
fax: 42 617-15-79

tel. kom.: 602 58-54-44, 502 23-20-02
e-mail: proteina@proteina.pl
e-mail: proteina@proteina.com.pl